5 birželio, 2023

WordPress: Kaip lengvai pagreitinti svetainę?

You are here:

Kodėl svarbus svetainės greitis?

Daugybė dabartinių gidų ir instrukcijų, kaip pritraukti klientus fokusuojasi į socialinius tinklus, mokamą reklamą, SEO ir kitus būdus pritraukti klientus, bet ne mažiau sverbus aspektas yra svetainės greitis. Svetainės greitis yra vienas iš pirmųjų įspūdžių, kurį Jūsų klientas susidaro apie Jūsų svetainę ir jūsų įmonę atradęs ją paieškos sistemose ar kituose šaltiniuose. Šiais socialinių tinklų, ir gebėjimo suteikti dėmesį tik trumpą laiką laikais lėtai veikianti svetainė gali atbaidyti potencialius klientus, jiems net nespėjus sužinoti apie jūsų įmonę, ar jūsų teikiamas paslaugas ir parduodamas prekes. Lėtai veikianti svetainė taip pat gali lemti žemesnes pozicijas Google paieškose.

Svetainė lėtai veikia

Kaip patikrinti svetainės greitį?

Norite sužinoti ar Jūsų svetainė veikia greitai ir sužinoti, kaip galite pagreitinti svetainę? Yra daugybė įrankių, kurie matuoja svetainės greitį, ir suteikia įvairios informacijos, kaip galima pagerinti svetainės greitį, bet patikimiausias iš jų yra Google įrankis „PageSpeed Insights“. Šis įrankis matuoja svetainės greitį simuliuodamas tiek lankytoją naudojantį kompiuterį, tiek lankytoją naudojantį išmanujį telefoną, ir bandydamas iš gautų duomenų sudaryti apytikslį vaizdą apie vartotojo patirtį duotoje svetainėje. Šis įrankis nėra tobulas  – gali blogiau įvertinti vartotojui greitai atsidarančią svetainę, nei tam tikrais atvejais svetainę,  kuri „kraunasi“ ilgiau, bet worpress optimizavimo papildinys bando apgauti šią sistemą atidėdamas dalies svetainės įkėlimą. Populiariausias tai darantis papildinys yra „WP rocket“, kuris dažnai nepagerindamas vartotojo patirties pagerina svetainės rezultatą svetainės greičio testuose.

Kaip patikrinti svetainės greitį?

Kaip pagreitinti WordPress svetainę?

Daugumos svetainių savininkai nori, kad jų svetainė veiktų kuo greičiau, su mažiausiomis investicijomis, todėl natūralu, kad yra daugybė papildinių, kurie teigia, kad jie gali paversti Jūsų svetainę greitesne, bet ne visi pagerina vartotojo patirtį, o kai kurie ją pablogina tik tam, kad pagerintų svetainės rezultatus svetainės greičio testuose, todėl toliau parašysime kelis būdus, kuriuos naudojame mes, kad pagerintume savo klientų svetainių greitį.

WordPress temos pasirinkimas

Nuo Jūsų pasirinktos svetainės temos gali priklausyti ir svetainės greitis. Labai apkrautą temą visada bus sunkiau pagreitinti, dėl didelio kiekio niekada svetainėje nenaudojamo css ir js kodo. Kiek stipriai „apkrauta“ tema galima pasitikrinti prieš įsigyjant temą atvėrus jos demo puslapį. Taip pat verta nepamiršti, kad „drag & drop“ redaktoriai tokie, kaip „Elementor“, „Guttenberg“, „WP Bakery“ visada papildomai apkraus svetainę, palyginus, su specialiai jūsų svetainei kurta tema.

Talpinimo tiekėjo pasirinkimas

Vienas iš paprasčiausių būdų pagerinti savo internetinės svetainės greitį yra tinkamai pasirinkti talpinimo paslaugų tiekėją. Daug senų talpinimo paslaugų tiekėjų naudoja senus HTTP serverius, kurie neturi arba turi prastesnį kešavimo mechanizmą, todėl pakeitus tiekėją, kuris naudoja tinkamai sukonfiguruotą HTTP serverį, su efektyviu kešavimo mechanizmu svetainės atidarymo laikas gali sutrumpėti kelis kartus. Kartu su svetainės priežiūros paslauga siūlome ir svetainių talpinimo paslaugą, kuri padės pagerinti svetainės greitį, dėl mūsų naudojamo „Litespeed“ HTTP serverio, kurio kešavimo mechanizmas padeda pasiekti geresnius svetainės greičio rezultatus, nei senų talpinimo tiekėjų naudojami „Apache“ ir rečiau „Nginx“ Http serveriai.

Svetainių talpinimas

Litespeed Cache

Jei naudojatės svetainių talpinimo paslaugų tiekėjo, kuris naudoja „Litespeed“ http serverį paslaugomis, nėra geresnio puslapio optimizavimo papildinio, nei „Litespeed Cache“. Šis papildinys siūlo visas funkcijas, kurias siūlo ir kiti puslapių optimizavimo papildiniai, bet tinkamai sukonfigūruotas, jis leis išnaudoti visus „Litespeed“ http serverio privalumus. „Litespeed cache“ papildinys turi daugybę puslapio optimizavimo galimybių, o naudojant jį kartu su „Litespeed“ http serveriu ir „Quic cloud“ suteiks visus optimizavimo įrankius, kurių jums gali prireikti.

litespeed cache

WP fastest cache + Imagify

Jei jūsų talpinimo tiekėjas nenaudoja „Litespeed“ http serverio lengviausias būdas optimizuoti svetainės greitį yra naudoti tinkamai sukonfiguruotus „WP fastest cache“ ir „Imagify“ papildinius. „WP fastest cache“ padės optimizuoti css, ir js kodą, panaikinti bent dalį nenaudojamo css ir js kodo ir iš anksto atlikti dalį darbo, kurį serveris turėtų atlikti kas kart, kai puslapis atidaromas. Imagify tuo metu pasirūpins, kad Jūsų svetainėje naudojamos nuotraukos ir paveiksliukai neužimtų daugiau vietos, nei reikalinga naudojant pažangesnius nuotraukų ir paveikslėlių formatus, pašalinant paveikslėlio meta duomenis ir sumažinant paveikslėlį iki reikiamo dydžio.

wp fastest cache

Išjunkite nenaudojamus papildinius

Dar vienas, turbūt papraščiausias, būdas, kaip nemokamai pagreitinti Jūsų svetainę yra nenaudojamų papildinių išjungimas ir ištrynimas. Taip ne tik pagreitinsite savo svetainę, bet ir padidinsite svetainės saugumą. 

Naudokite CDN

Jei Jūsų tinklalapis iki šiol nenaudoja CDN, tai „Cloudflare“ gali jums padėti pagreitinti svetainės atidarymą kitose šalyse, nei yra Jūsų svetainės serveris saugant statinį turinį arčiau Jūsų svetainės lankytojų. Kaip ir nenaudojamų papildinių išjungimas, „Cloudflare“ CDN naudojimas gali padėti pagerinti ne tik Jūsų svetainės greitį klientams gyvenantiems toli nuo jūsų svetainės talpinimo paslaugų tiekėjo serverių, bet ir pagerinti Jūsų svetainės saugumą.

Cloudflare

Patikėkite svetainės kūrimą ir priežiūrą profesionalams

Nenorite skirti daug laiko kūrimui ir priežiūrai? Patikėkite savo svetainės kūrimą ir priežiūrą mums, kad galėtumėte daugiau laiko skirti savo verslo auginimui, o mes pasirūpinsime viskuo, kas reikalinga sklandžiam svetainės veikimui ir, kad gautumėte didžiausią naudą iš savo svetainės.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Skirkite daugiau laiko savo verslui

O mes pasirūpinsime Jūsų svetaine