22 kovo, 2023

Populiariausios turinio valdymo sistemos

You are here:
Populiariausios turinio valdymo sistemos

Populiariausios turinio valdymo sistemos

Internete 2023-03-10 dienos duomenimis yra 78,7 milijonų svetainių, kurios naudoja turinio valdymo sistemas. Populiariausia iš visų yra atvirojo kodo turinio valdymo sistema „Wordpress“, kurią naudoja 43% arba 34,2 milijonai svetainių. Antroje vietoje pagal  populiarumą yra puslapių kūrimo platforma „Wix“ kurią naudoja 10% svetainių, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi mokama turinio valdymo sistema „Progress Sitefinity“ ir puslapių kūrimo platforma „Squarespace“, kurias naudoja po 4% svetainių. Jei žiūrint vien į turinio valdymo platformas pirmoje vietoje – „Wordpress“, antroje –  „Progress Sitefinity“, trečioje – „Joomla!“ ir ketvirtoje – „Drupal“. Lietuvoje populiariausios yra „Wordpress“, kurią naudoja beveik 65% svetainių, antrą ir trečią vietas dalijasi „Wix“ ir lietuvių kurta „Zyro“, kurias naudoja po 3% svetainių. Jei žiūrint vien į turinio valdymo sistemas pirmoje vietoje – „Wordpress“, antroje – „Joomla!“, trečioje – „Drupal“.

Wordpress turinio valdymo sistema

WordPress

WordPress tai nemokama atvirojo kodo turinio valdymo sistema, kurią naudoja didžioji dalis Lietuvos  ir užsienio svetainių. Ši turinio valdymo sistema yra paprasta naudoti – net žmogus turintis minimalias IT žinias gali pats susikurti gerai atrodančią svetainę naudodamasis milžinišku mokamų ir nemokamų temų ir papildinių pasirinkimu, o jei nuspręsite samdyti įmonę ar žmogų svetainės kūrimui turėsite didelį pasirinkimą specialistų ir įmonių, kurios dirba su šia turinio valdymo sistema. „Wordpress“ naudoja „TIME Magazine“, „Sony Music“, „Vogue“, Baltiejų rūmų svetainė ir daug kitų žinomų svetainių.

Wix ir zyro platformos

Wix ir Zyro

„Wix“ ir „Zyro“ yra mokama puslapių kūrimo platformos, kurios skirta žmonėms kurie nori nedidelės, paprastos svetainės. Dėl jų paprastumo jas įprastai renkasi žmonės su labai ribotu biudžetu, kurie nenori per daug laiko ir lėšų skirti svetainės kūrimui ir yra pasiryžę mažesnį mėnesinį mokestį ir daugiau svetainės galimybių iškeisti į greitai ir paprastai sukuriamą puslapį naudojantis šiomis puslapių kūrimo platformomis.

Joomla turinio valdymo sistema

Joomla!

„Joomla!“ yra dar viena nemokama atviro kodo turinio valdymo sistema. „Joomla!“ yra lankstesnė, bet sudėtingesnė turinio valdymo sistema, kuri turi mažesnę temų ir papildinių ekosistemą, Kitaip nei „Wordpress“ turinio valdymo sistema, kuri buvo sukurta, kaip turinio valdymo sistema skirta tinklaraščiams „Joomla!“ buvo sukurta portalams, kuriems reikalingas sudėtingesnis vartotojų valdymas.

Drupal turinio valdymo sistema

Drupal

Drupal, kaip ir kitos Lietuvoje populiariausios turinio valdymo sistemos yra atviro kodo ir nemokama. ŠI turinio valdymo sistema yra sudėtingesnė išmokti pradedančiajam, bet kai kuriais atvejais paprastesnė programuotojui, kai kuriami specializuoti sprendimai. Kaip ir „Joomla!“ ir „Wordpress“ ši turinio valdymo sistema gali būti plečiama ir pritaikoma naudojant temas ir papildinius, bet jų pasirinkimas yra gerokai mažesnis, nei naudojant „Wordpress“ turinio valdymo sistemą.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Skirkite daugiau laiko savo verslui

O mes pasirūpinsime Jūsų svetaine